Refleksja finansowa

Członkostwo w roczniku BROŃ 2000 jest dobrowolne.
Każdy z nas zapisując dziecko na zajęcia był informowany o sposobie funkcjonowania grupy, w tym także o kwestiach finansowych, dlatego też ważna jest opłata za treningi w określonym terminie. W niej zawiera się składka członkowska przekazywana klubowi BROŃ oraz wynagrodzenie naszych trenerów.

Poruszam ten problem, ponieważ niektórzy Rodzice chyba bagatelizują temat.
W wielu klubach panuje prosta reguła: płacisz-trenujesz. Kiedy nie wnosisz opłaty za trening, nie jesteś do niego dopuszczany.
Czy pozostała część rodziców także ma przyjąć taki sposób postępowania…, że jak zapłacę później to przecież nic się nie stanie, bo to przecież tylko jedna, dwie,trzy itd. (nie daj boże więcej )Oj tam…potem, póżniej.

A co stanie się w sytuacji, kiedy okaże się, że pozostała grupa rodziców przyjmie postawę „ oni nie płacą ,to ja też nie będę, jak zaczną, to ja(my) także”?

Kto ma wtedy problem …oczywiście trenerzy, bo oficjalnie mają rocznik z określoną liczbą chłopców, więc trzeba przekazać z własnej kieszeni składkę na rzecz klubu, nie mówiąc o tym, że trenują z naszymi dziećmi za „free”.

Śmiem twierdzić że taka sytuacja chcąc nie chcąc przełoży się na „nie fajną” atmosferę na zajęciach.
Chyba nie oto nam wszystkim chodzi, bo zdecydowaliśmy wyciągnąć naszych chłopców z domu z przed telewizorów, tabletów itp. na rzecz uprawiania aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach jest tak deficytowa, a praca z chłopcami to dla naszych trenerów, oprócz wyzwań sportowych – super zajęcie.

Zdaję sobie sprawę, że każdy z Nas (ma, miał lub może mieć problemy z pracą, finansami itp…ot życie. Jednak najgorszy, w tym wszystkim jest brak komunikacji, rozmowy, deklaracji wobec trenerów.

Płatności dokonujemy do 10-go każdego miesiąca !!!

Każdy zapisany na zajęcia jest zobowiązany do płatności czy przychodzi na trening czy nie

"Członkostwo w roczniku BROŃ 2000 jest dobrowolne"